Stratejik Planlama

Alışılmış iş tekniklerinden uzaklaşarak iletişim hedeflerinize ulaşmak için, markanızın asıl ihtiyaçlarını birlikte belirleyip, müşterilerimize özel stratejiler geliştirerek  iş üretimi sağlıyoruz.

Markanızı sadece logo, web sitesi ve isimden ibaret olmadığını ortaya koyarak; fabrikasyon iş mantığından uzaklaşıp aktif olarak birlikte çalışıyoruz. Her kampanya üzerinde kampanya hedeflenen sonuçlarına ulaşmak için, en doğru çözümler üreterek, üreteceğimiz güçlü mecra ve içeriklerlerle müşteriye özel stratejilerimizi uygulamayı hedefleyen bir çözüm ortağıyız.

Creative

Bir reklam kampanyasında; ürün ya da markanın dikkat çekmesini ve satış hedeflerine ulaşmasını sağlayacak doğru içeriklerin hazırlanması etkili bir çalışma gerektirebilir. Hedef kitlenin sürekli olarak indoor ve outdoor reklam mecraları tarafından etki altında kalması; tüketicilere reklamları doğru olarak algılamasını büyük ölçüde etkiliyor. Bunun sonucu olarak reklamda içeriklerinde yaratıcılık ve çekicilik artık her geçen gün daha önemli bir hale geliyor. Onlarca markadan ayrışıp fark edilebilmek için önce dikkat çekici bir içeriğe sahip olmalısınız, böylece tüketicileriniz sizden haberdar olmaları kolaylaşır. Tüketicilerinizin sizden haberdar olmaları onların sizin hakkınızda bir şeyler merak etmelerini sağlar.

 Allcom Media olarak hedef kitlenize kendinizi en doğru şekilde anlatmanız için fikirler üretiyoruz. Böyle Hedef Kitlenizle doğru iletişim kurarak, ürün ve hizmetlerinizin en doğru şekilde anlaşılmasını ve tercih edilmesini sağlıyoruz.

Prodüksiyon

Gelişen teknoloji ile birlikte, Firmalar için hazırlanan reklam ve tanıtım filmleri, Dijital Mecraların çeşitlenmesi ile birlikte, daha geniş bir alanda izlenme imkanı bulmaya başladı. Fakat yüksek maliyetleri nedeni ile bir çok firma tanıtımlarında hala yazılı, görsel mecraları kullanmaya devam ediyor. Oysa ki çok hızlı tüketilen Dijital Mecralarda kaybolmamak için, Dijital varlıklarımız (Grafikler, Fotoğraflar, Videolar) genişletmeli ve geliştirmeliyiz. 

Allcom Media yaklaşık 10 yıllık sektörel tecrübesi ile, bu sürede bir çok ulusal markanın TV reklam ve Tanıtım çalışmalarını hazırlayarak, Yayın ve yayın sonrası takiplerini etkili şekilde yapıyoruz. Teknolojik yenilikleri her zaman yakından takip ederek, TV reklam ve Dijital Mecralarda sizi destekleyecek en efektif çözümler sunuyoruz.

Medya Planlama ve Satın Alma

Medya çeşitlerinin arttığı, doğru hedef kitleye ulaşmanın karmaşıklaştığı günümüzde, planlamanın önemi gün geçtikçe artmaktadır. Mevcut kalıplaşmış bakış açıları ve stratejiler, medya üzerinde yapılan iletişim faliyetlerinin üzerinde etkisini kaybetmeye başlamıştır.

Markanın belirlenen hedeflere ulaşması için mecra çeşitliliğinin doğru anlaşılması, mecraların markanın hedeflerine hizmet edecek şekilde kullanılması gerekmektedir. Medya Planları hazırlarken, online ve offline mecraların avantajlarını ve dezavantajları göz önünde bulundurarak, markayı 360 derece çevreleyen stratejiler önem kazanmıştır. Allcom Media olarak, çalıştığımız markalarımızın iletişim hedeflerinin en doğru şekilde anlayarak 360 derece iletişim stratejileri geliştirerek, markalarımızı günümüz iletişim stratejilerine uygun etkili ve doğru planlamalar hazırlıyoruz.

Medya Planı hazırlarken geleneksel planlama stratejilerinin, iletişim kanallarının çeşitlenmesi ve genişlemesi ile değerini kaybetmeye başlamıştır. Markaların belirli mecraları üzerinde, maliyet odaklı stratejileri efektif sonuçlar vermemektedir. Mecraların birbirlerine rakip değil tamamlayıcı özelliği markanın hedeflerini 360 derece çevreleyen planlamaları gerekli kılmıştır.

Allcom Media olarak, hazırlayacağımız planmalarda mecra çeşitliliğini etkin kullanarak markalarımızı 360 çevreleyen stratejiler geliştiriyoruz.

Dijital Planlama

Dijital medya planlama, Markanın iletişim stratejileri çerçevesinde, ulaşılmak istenen sonuçların elde edilmesi için, belirlenmiş hedef kitleye uygun, dijital mecralar belirlenerek, bu mecraların ne şekilde kullanılacağının planlanması, uygulaması ve sonrasında hedeflere ne kadar ulaşılabildiğinin analiz edilmesi süreçlerinin bütünüdür. 

Allcom Media olarak, Digital planlama hazırlarken belirlenmesi gereken öncelikli hususlar kampanyada verilecek olan mesajların doğru seçerek ve hedef kitleyi en doğru şekilde belirliyoruz. Kampanya boyunca düzenli aralıklarla yapılan ara raporlarla  yayınların efektifliği ölçümlenerek bu doğrultuda yayın optimizasyonları sağlıyoruz. Kampanya sona erdikten sonra detaylı bir final raporuyla yapılan iletişimin başarısı sizlere sunuyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya yönetimi, moda mod paylaşımlardansa etkileşimi yükseltme hedefiyle, aksiyon bazlı paylaşımlar ve kurgular oluşturuyoruz. Sosyal medya mecrasını total planlama içerisinde bir paydaş olarak düşünerek ona yeniden bir rol veriyoruz.
Mass medya mecralarını tetikleyici, online medya mecralarını ve özellikle sosyal medyayı harekete geçirecek içerikleri paylaştığımız alanlar olarak kurguluyoruz. Markanız için önemli zaman dilimleri için hazırladığımız iletişim stratejilerine uygun olarak özel medya kampanyaları oluşturuyoruz ve yönetiyoruz. Sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiğimiz faliyetlerle marka itibarını artırken, paydaşlarımızla daha etkili bir iletişim kurma şansı yakalıyoruz.

Youtube Marka Kanalı

Allcom Media olarak, hazırladığımız 360 derece iletişim planlamaları çerçevesinde oluşturacağımız Youtube Marka Kanalı, firmanız için oluşturulmuş. Sizi doğru anlatan, ürünleriniz hakkında eğitici ve bilgilendirici videolardan oluşan onlarca videoda setinde oluşmaktadır. Uzmanlarımız tarafından hazırlanacak marka kanalı  çerçevesinde belirlenen hedeflere ulaşmak için, gerekli videolar, uzman ekibimiz youtube’un işleyiş şekline göre size özel olarak hazırlayacak; senaryolaştıracak ve kurgulayacaktır. 

Tüm bunlara ek olarak Youtube Marka Kanalınızı oluşturulması ve doğru anahtar kelimelerin hazırlanması ve kanal optimizasyonu da tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Hızlı büyüyen, her geçen gün izlenme oranları artan Youtube, firmalar için tanıtım ve pazarlama adına önemli bir mecradır. Youtube’un en büyük avantajı, sizin ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili kişilere direkt olarak ulaşmanızı sağlamaktır. Doğru ve etkili bir çalışma yapıldığında, düşük maliyetlerle müşterilerinize ulaşabilirsiniz. En önemlisi youtube’a kullanıcı videonuzu izlediğinde ödeme yaparsınız.

Raporlama ve Analiz

Markanız için hazırladığımız 360 Stratejik İletişim Planı, uygulama sürecinde elde edilen verilerin doğru şekilde toplanmasına son derece önem veriyoruz. Elde edilen verilerin doğruluğu Planın nasıl ilerlediği hakkında bize yeni yol haritaları göstermektedir. Toplanan verilerin sınıflandırılması anlaşılır hale getirilmesi hedeflere ulaşılması için önemlidir. Hedeflenen iletişim planı, başlangıçta sahip olunan öngörülerin, deneyimlenmesi sonucu kazanılan geri bildirimlerin yardımı ile daha etkin hale gelmektedir.  Allcom Media olarak süreçin en başında itibaren verileri büyük bir titizlikte topluyor, organize ediyor, anlaşılır şekilde sizlere sunuyoruz. Elde ettiğimiz veriler ışığında yaptığımız analizlerle iletişim faliyetlerindeki faydayı maximize ediyoruz.

AdresBahçelievler mah. Ladin cad. Ata 2 Sitesi No:22 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0216 486 10 20 & 21
Email: info@allcommedia.com
Yol Tarifi